Lipothin 200mg Capsule

Rx
(0 Ulasan)
  • Penghantaran Pantas
  • Mesra Muslim
  • Diluluskan oleh FDA
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM5.93   25% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
PD18
RM18 OFF
Min Spend RM400.00
Valid till: 29 Sep 2026
PD9
RM9 OFF
Min Spend RM280.00
Valid till: 29 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Preskripsi Diperlukan

Pesanan yang dibuat sekarang akan dimasukkan ke dalam barisan giliran. Doktor akan menghubungi anda pada hari bekerja berikutnya untuk kelulusan.

Ringkasan

Lipothin 200mg Capsule ialah ubat preskripsi (POM) yang mengandungi Fenofibrat 200mg. Ia dibekalkan dalam bentuk kapsul dan hanya boleh diperoleh di Malaysia dengan preskripsi sah daripada doktor berdaftar.

Menurut peraturan Malaysia bagi ubat preskripsi, halaman ini hanya memuatkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian. Doktor atau ahli farmasi anda akan menjelaskan sama ada ubat ini sesuai untuk anda, dos yang perlu diambil, dan tempoh penggunaannya.

Di DoctorOnCall, Lipothin 200mg Capsule dinilai oleh doktor berlesen melalui konsultasi dalam talian dan disediakan oleh ahli farmasi berdaftar sebelum dihantar. Sentiasa ikut arahan pada label preskripsi dan risalah yang disertakan bersama produk, dan jangan kongsi ubat ini dengan orang lain.

Cara Penggunaan

Ambil Lipothin 200mg Capsule sekali sehari, secara umumnya bersama makanan untuk meningkatkan penyerapan, melainkan doktor anda menasihatkan sebaliknya. Telan kapsul secara keseluruhan dengan segelas air; jangan buka atau kunyah kapsul. Teruskan mengikuti sebarang perubahan diet dan gaya hidup yang disyorkan bersama ubat ini untuk hasil terbaik.

Dos

Dos biasa Lipothin 200mg Capsule diambil sekali sehari, dengan doktor anda menyelaraskannya berdasarkan tindak balas trigliserida dan kolesterol, fungsi buah pinggang, dan ubat lain yang mungkin anda ambil. Doktor anda akan menentukan dos yang sesuai untuk keadaan anda dan mungkin menjadualkan ujian darah berkala untuk memantau paras lipid, fungsi hati, dan fungsi buah pinggang.

Jangka Hayat

Gunakan produk ini sebelum tarikh luput yang tertera pada bungkusan. Jangan gunakan ubat ini jika tarikh luput telah berlalu.

Arahan Penyimpanan

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak.

Kesan Sampingan

  • Sakit kepala
  • Sakit perut
  • Loya atau muntah
  • Sakit atau kelemahan otot
  • Keletihan
  • Ruam atau gatal-gatal kulit
  • Cirit-birit ringan

Kontraindikasi

  • Alahan diketahui terhadap fenofibrat atau mana-mana bahan dalam produk ini
  • Gangguan buah pinggang yang teruk, termasuk pesakit yang menjalani dialisis
  • Penyakit hati aktif, termasuk sirosis biliari primer
  • Penyakit pundi hempedu yang diketahui (batu karang hempedu)
  • Kehamilan dan penyusuan

Interaksi Ubat / Makanan

  • Statin (contohnya simvastatin, rosuvastatin) yang diambil bersama fenofibrat meningkatkan risiko kesan sampingan berkaitan otot
  • Kesan pengencer darah warfarin mungkin dipertingkatkan, memerlukan pemantauan INR yang lebih rapat
  • Siklosporin boleh meningkatkan risiko kesan sampingan berkaitan buah pinggang apabila digabungkan dengan fenofibrat
  • Resin pengikat asid hempedu (contohnya kolestiramin) boleh mengurangkan penyerapan fenofibrat jika diambil pada masa yang sama – jarakkan dos

Tip Pantas

  • Ambil bersama makanan untuk membantu penyerapan, melainkan doktor anda menasihatkan sebaliknya
  • Laporkan sakit, kelembutan, atau kelemahan otot tanpa sebab kepada doktor anda dengan segera
  • Hadiri ujian darah berjadual untuk memantau trigliserida, fungsi hati, dan fungsi buah pinggang
  • Teruskan mengikuti pelan diet dan senaman yang ditetapkan bersama ubat ini
  • Maklumkan doktor anda sebelum memulakan sebarang ubat penurun kolesterol atau trigliserida baharu

Soalan Lazim

Adakah Lipothin 200mg Capsule merupakan ubat preskripsi?

Ya. Lipothin 200mg Capsule ialah ubat preskripsi (POM). Ia hanya boleh dibekalkan dengan preskripsi sah daripada doktor berdaftar dan hanya boleh digunakan oleh individu yang dipreskripsikan ubat ini.

Apakah kandungan Lipothin 200mg Capsule?

Lipothin 200mg Capsule dibekalkan dalam bentuk kapsul dan mengandungi Fenofibrat 200mg. Kandungan penuh disenaraikan dalam bahagian Komposisi pada halaman ini dan pada pembungkusan produk.

Mengapa tiada maklumat tentang tujuan penggunaan Lipothin 200mg Capsule di halaman ini?

Peraturan Malaysia bagi ubat preskripsi menghadkan halaman produk umum kepada maklumat produk, keselamatan dan pengendalian. Doktor anda yang menentukan sama ada ubat ini sesuai untuk anda dan akan menerangkannya semasa konsultasi, manakala ahli farmasi boleh menjawab soalan lanjut semasa ubat diserahkan.

Bagaimanakah cara saya perlu mengambil Lipothin 200mg Capsule?

Ambil tepat seperti yang tertera pada label preskripsi anda. Jangan tambah, kurangkan atau langkau dos sendiri, dan jangan teruskan melebihi tempoh yang dipreskripsikan oleh doktor. Langkah pengendalian disenaraikan dalam bahagian Cara Penggunaan pada halaman ini.

Apa yang perlu saya lakukan jika terlupa satu dos?

Ambil sebaik sahaja anda ingat, kecuali jika dos seterusnya sudah hampir tiba. Dalam keadaan itu, langkau dos yang tertinggal dan teruskan jadual biasa. Jangan sekali-kali mengambil dua dos serentak untuk menggantikan dos yang tertinggal. Jika anda kerap terlupa, beritahu doktor atau ahli farmasi anda.

Bagaimanakah cara menyimpan Lipothin 200mg Capsule?

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak. Simpan di dalam pek asal sehingga digunakan dan jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada pembungkusan.

Apa yang perlu saya lakukan jika mengalami kesan sampingan?

Beritahu doktor atau ahli farmasi anda tentang sebarang tindak balas yang membimbangkan, dan dapatkan bantuan perubatan segera jika terdapat tanda tindak balas serius seperti kesukaran bernafas, bengkak pada muka, bibir atau tekak, atau ruam yang meluas. Tindak balas yang dilaporkan disenaraikan dalam bahagian Kesan Sampingan pada halaman ini.

Bolehkah saya berhenti mengambil Lipothin 200mg Capsule sendiri?

Tidak. Rujuk doktor anda sebelum berhenti, menangguhkan atau mengubah dos, walaupun anda berasa sihat atau merasakan ubat ini tidak lagi diperlukan.

Bagaimanakah cara mendapatkan preskripsi untuk Lipothin 200mg Capsule?

Pelanggan di Malaysia boleh menjalani konsultasi dalam talian bersama doktor DoctorOnCall, yang akan menentukan sama ada preskripsi sesuai dikeluarkan, atau memuat naik preskripsi sah yang sedia ada daripada doktor anda sendiri.

Pesanan ke Singapura dihantar dari Malaysia sebagai penghantaran antarabangsa, jadi anda perlu memiliki preskripsi sah atau surat doktor bagi ubat tersebut. Semak pilihan konsultasi dan muat naik preskripsi yang dipaparkan semasa pembayaran mengikut alamat penghantaran anda sebelum membuat pesanan.

Berapa lamakah tempoh penghantaran?

Di Malaysia, penghantaran standard mengambil masa 3 hingga 5 hari bekerja. Penghantaran pada hari yang sama tersedia di Lembah Klang bagi pesanan sebelum 12 tengah hari; pesanan selepas 12 tengah hari akan sampai menjelang akhir hari berikutnya.

Pesanan ke Singapura dihantar sebagai penghantaran antarabangsa dan mengambil masa 5 hingga 9 hari bekerja. Bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus dikenakan bagi setiap penghantaran ke luar negara dan dipaparkan semasa pembayaran.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan?

Pelanggan di Malaysia boleh membayar menggunakan perbankan dalam talian FPX, kad kredit atau kad debit (Visa dan Mastercard), serta e-dompet yang disokong termasuk Touch ‘n Go eWallet, GrabPay dan ShopeePay.

FPX dan e-dompet tempatan terikat kepada akaun bank dan e-dompet Malaysia, jadi jika alamat penghantaran anda di Singapura, gunakan pilihan pembayaran yang dipaparkan semasa pembayaran bagi alamat tersebut dan jangan andaikan senarai yang sama terpakai.

Bolehkah Lipothin 200mg Capsule dihantar ke Singapura?

Boleh. DoctorOnCall menghantar ke Singapura sebagai pesanan antarabangsa dari Malaysia, tiba dalam tempoh 5 hingga 9 hari bekerja dengan bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus.

Health Sciences Authority (HSA) Singapura membenarkan import persendirian sehingga bekalan tiga bulan untuk digunakan sendiri atau oleh ahli keluarga terdekat, selagi ia tidak mengandungi dadah terkawal, bahan psikotropik atau item yang dilarang. Simpan produk di dalam pembungkusan asal berlabel dan simpan salinan preskripsi atau surat doktor bersamanya. Kuantiti melebihi bekalan tiga bulan dan ubat yang mengandungi bahan terkawal memerlukan kelulusan HSA terlebih dahulu.

Adakah Lipothin 200mg Capsule berdaftar dengan pihak berkuasa?

Produk yang disenaraikan di DoctorOnCall berdaftar dengan Kementerian Kesihatan Malaysia untuk bekalan di Malaysia, dan setiap pek membawa nombor pendaftaran MAL masing-masing.

Pesanan yang dihantar ke Singapura tiba sebagai import persendirian bagi produk berdaftar Malaysia; pendaftaran produk dengan HSA tidak diperlukan bagi kuantiti import persendirian, tetapi ia juga bukan sama dengan produk yang berdaftar untuk dijual di Singapura. Jika anda memerlukan produk berdaftar tempatan Singapura, dapatkannya daripada farmasi di Singapura.

Siapa yang perlu saya hubungi jika ada masalah dengan pesanan saya?

Pasukan khidmat pelanggan DoctorOnCall mengendalikan pertanyaan mengenai pesanan, penghantaran dan produk melalui saluran hubungan di laman web, termasuk WhatsApp dan pusat bantuan dalam talian.

Bagi penghantaran ke Singapura, beri sedikit masa tambahan sebelum membuat pertanyaan berbanding penghantaran tempatan di Malaysia, kerana bungkusan melalui pelepasan kastam dan kemas kini penjejakan mungkin dipaparkan lebih lewat dalam perjalanan.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Fenofibrat 200mg

Safety Advice

Pregnancy

Safe If Prescribed

This medicine should only be used during pregnancy if prescribed by a doctor after careful evaluation.

Breastfeeding

Not Safe

This medicine is not safe during breastfeeding and should be avoided.

Kidney

Use With Care

Use cautiously. Dose adjustment or monitoring may be required.

Liver

No Data

No adequate data available. Consult a doctor before use.

Alcohol

Not Advisable

It is not advisable to consume alcohol while taking this medicine.

Driving

Not Advisable

It is not advisable to drive if you experience side effects from this medicine.

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?