Zinnat 250mg Tablet

Rx
dari GSK
(0 Ulasan)
  • Penghantaran Pantas
  • Mesra Muslim
  • Diluluskan oleh FDA
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM9.38   15% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
SEPT21
RM21 OFF
Min Spend RM550.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT14
RM14 OFF
Min Spend RM380.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT7
RM7 OFF
Min Spend RM200.00
Valid till: 22 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Preskripsi Diperlukan

Selesaikan pembayaran untuk kelulusan preskripsi anda. Doktor akan menghubungi anda dalam masa 30 minit selepas pembayaran.

Ringkasan

Zinnat 250mg Tablet ialah ubat preskripsi (POM) dalam bentuk tablet, dengan kandungan bahan aktif Cefuroxime (sebagai cefuroxime axetil) 250mg.

Halaman ini hanya memaparkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian, selaras dengan peraturan Malaysia mengenai maklumat ubat preskripsi kepada orang awam. Doktor yang memberi preskripsi atau ahli farmasi anda ialah rujukan yang betul untuk maklumat selanjutnya, bersama risalah di dalam pek.

Melalui DoctorOnCall, produk ini dibekalkan selepas konsultasi dalam talian dengan doktor berlesen dan preskripsi sah dikeluarkan, serta disemak oleh ahli farmasi berdaftar sebelum diserahkan. Ambil ubat ini tepat seperti yang dipreskripsikan, dan rujuk doktor sebelum berhenti, menukar dos, atau memulakan sebarang ubat lain bersamanya.

Cara Penggunaan

Telan tablet secara keseluruhan bersama makanan untuk meningkatkan penyerapan; jangan hancurkan atau kunyah.

Dos

Dos dan tempoh rawatan bergantung kepada jenis dan keterukan jangkitan dan ditentukan oleh doktor yang merawat, biasanya diambil dua kali sehari bersama makanan selama beberapa hari.

Jangka Hayat

Rujuk tarikh luput yang tercetak pada bungkusan.

Arahan Penyimpanan

Simpan di bawah suhu 30°C di tempat kering, jauh dari cahaya matahari langsung dan dari capaian kanak-kanak.

Kesan Sampingan

  • Loya atau muntah
  • Cirit-birit
  • Sakit kepala
  • Sakit perut
  • Ruam kulit atau gatal-gatal
  • Pening

Kontraindikasi

  • Alahan yang diketahui terhadap cefuroxime atau antibiotik sefalosporin lain
  • Alahan teruk yang diketahui (anafilaksis) terhadap antibiotik penisilin

Interaksi Ubat / Makanan

  • Antasid dan ubat yang mengurangkan asid perut boleh mengurangkan penyerapan cefuroxime axetil – jarakkan dos seperti yang dinasihatkan oleh doktor anda.
  • Probenecid boleh meningkatkan tahap cefuroxime dalam darah dengan melambatkan penyingkirannya.
  • Maklumkan doktor anda tentang semua ubat yang sedang diambil, terutamanya antibiotik lain.

Tip Pantas

  • Ambil ubat ini bersama makanan, kerana ia meningkatkan penyerapan bentuk tablet.
  • Habiskan kursus penuh seperti yang ditetapkan, walaupun anda berasa lebih baik sebelum selesai.
  • Jangan hancurkan atau kunyah tablet – telan secara keseluruhan.
  • Dapatkan rawatan perubatan jika anda mengalami ruam, bengkak, atau kesukaran bernafas, kerana ini boleh menandakan tindak balas alahan.

Soalan Lazim

Adakah Zinnat 250mg Tablet merupakan ubat preskripsi?

Ya. Zinnat 250mg Tablet ialah ubat preskripsi (POM). Ia hanya boleh dibekalkan dengan preskripsi sah daripada doktor berdaftar dan hanya boleh digunakan oleh individu yang dipreskripsikan ubat ini.

Apakah kandungan Zinnat 250mg Tablet?

Zinnat 250mg Tablet dibekalkan dalam bentuk tablet dan mengandungi Cefuroxime (sebagai cefuroxime axetil) 250mg. Kandungan penuh disenaraikan dalam bahagian Komposisi pada halaman ini dan pada pembungkusan produk.

Mengapa tiada maklumat tentang tujuan penggunaan Zinnat 250mg Tablet di halaman ini?

Peraturan Malaysia bagi ubat preskripsi menghadkan halaman produk umum kepada maklumat produk, keselamatan dan pengendalian. Doktor anda yang menentukan sama ada ubat ini sesuai untuk anda dan akan menerangkannya semasa konsultasi, manakala ahli farmasi boleh menjawab soalan lanjut semasa ubat diserahkan.

Bagaimanakah cara saya perlu mengambil Zinnat 250mg Tablet?

Ambil tepat seperti yang tertera pada label preskripsi anda. Jangan tambah, kurangkan atau langkau dos sendiri, dan jangan teruskan melebihi tempoh yang dipreskripsikan oleh doktor. Langkah pengendalian disenaraikan dalam bahagian Cara Penggunaan pada halaman ini.

Apa yang perlu saya lakukan jika terlupa satu dos?

Ambil sebaik sahaja anda ingat, kecuali jika dos seterusnya sudah hampir tiba. Dalam keadaan itu, langkau dos yang tertinggal dan teruskan jadual biasa. Jangan sekali-kali mengambil dua dos serentak untuk menggantikan dos yang tertinggal. Jika anda kerap terlupa, beritahu doktor atau ahli farmasi anda.

Bagaimanakah cara menyimpan Zinnat 250mg Tablet?

Simpan di bawah suhu 30°C di tempat kering, jauh dari cahaya matahari langsung dan dari capaian kanak-kanak. Simpan di dalam pek asal sehingga digunakan dan jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada pembungkusan.

Apa yang perlu saya lakukan jika mengalami kesan sampingan?

Beritahu doktor atau ahli farmasi anda tentang sebarang tindak balas yang membimbangkan, dan dapatkan bantuan perubatan segera jika terdapat tanda tindak balas serius seperti kesukaran bernafas, bengkak pada muka, bibir atau tekak, atau ruam yang meluas. Tindak balas yang dilaporkan disenaraikan dalam bahagian Kesan Sampingan pada halaman ini.

Bolehkah saya berhenti mengambil Zinnat 250mg Tablet sendiri?

Tidak. Rujuk doktor anda sebelum berhenti, menangguhkan atau mengubah dos, walaupun anda berasa sihat atau merasakan ubat ini tidak lagi diperlukan.

Bagaimanakah cara mendapatkan preskripsi untuk Zinnat 250mg Tablet?

Pelanggan di Malaysia boleh menjalani konsultasi dalam talian bersama doktor DoctorOnCall, yang akan menentukan sama ada preskripsi sesuai dikeluarkan, atau memuat naik preskripsi sah yang sedia ada daripada doktor anda sendiri.

Pesanan ke Singapura dihantar dari Malaysia sebagai penghantaran antarabangsa, jadi anda perlu memiliki preskripsi sah atau surat doktor bagi ubat tersebut. Semak pilihan konsultasi dan muat naik preskripsi yang dipaparkan semasa pembayaran mengikut alamat penghantaran anda sebelum membuat pesanan.

Berapa lamakah tempoh penghantaran?

Di Malaysia, penghantaran standard mengambil masa 3 hingga 5 hari bekerja. Penghantaran pada hari yang sama tersedia di Lembah Klang bagi pesanan sebelum 12 tengah hari; pesanan selepas 12 tengah hari akan sampai menjelang akhir hari berikutnya.

Pesanan ke Singapura dihantar sebagai penghantaran antarabangsa dan mengambil masa 5 hingga 9 hari bekerja. Bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus dikenakan bagi setiap penghantaran ke luar negara dan dipaparkan semasa pembayaran.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan?

Pelanggan di Malaysia boleh membayar menggunakan perbankan dalam talian FPX, kad kredit atau kad debit (Visa dan Mastercard), serta e-dompet yang disokong termasuk Touch ‘n Go eWallet, GrabPay dan ShopeePay.

FPX dan e-dompet tempatan terikat kepada akaun bank dan e-dompet Malaysia, jadi jika alamat penghantaran anda di Singapura, gunakan pilihan pembayaran yang dipaparkan semasa pembayaran bagi alamat tersebut dan jangan andaikan senarai yang sama terpakai.

Bolehkah Zinnat 250mg Tablet dihantar ke Singapura?

Boleh. DoctorOnCall menghantar ke Singapura sebagai pesanan antarabangsa dari Malaysia, tiba dalam tempoh 5 hingga 9 hari bekerja dengan bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus.

Health Sciences Authority (HSA) Singapura membenarkan import persendirian sehingga bekalan tiga bulan untuk digunakan sendiri atau oleh ahli keluarga terdekat, selagi ia tidak mengandungi dadah terkawal, bahan psikotropik atau item yang dilarang. Simpan produk di dalam pembungkusan asal berlabel dan simpan salinan preskripsi atau surat doktor bersamanya. Kuantiti melebihi bekalan tiga bulan dan ubat yang mengandungi bahan terkawal memerlukan kelulusan HSA terlebih dahulu.

Adakah Zinnat 250mg Tablet berdaftar dengan pihak berkuasa?

Produk yang disenaraikan di DoctorOnCall berdaftar dengan Kementerian Kesihatan Malaysia untuk bekalan di Malaysia, dan setiap pek membawa nombor pendaftaran MAL masing-masing.

Pesanan yang dihantar ke Singapura tiba sebagai import persendirian bagi produk berdaftar Malaysia; pendaftaran produk dengan HSA tidak diperlukan bagi kuantiti import persendirian, tetapi ia juga bukan sama dengan produk yang berdaftar untuk dijual di Singapura. Jika anda memerlukan produk berdaftar tempatan Singapura, dapatkannya daripada farmasi di Singapura.

Siapa yang perlu saya hubungi jika ada masalah dengan pesanan saya?

Pasukan khidmat pelanggan DoctorOnCall mengendalikan pertanyaan mengenai pesanan, penghantaran dan produk melalui saluran hubungan di laman web, termasuk WhatsApp dan pusat bantuan dalam talian.

Bagi penghantaran ke Singapura, beri sedikit masa tambahan sebelum membuat pertanyaan berbanding penghantaran tempatan di Malaysia, kerana bungkusan melalui pelepasan kastam dan kemas kini penjejakan mungkin dipaparkan lebih lewat dalam perjalanan.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Cefuroxime (sebagai cefuroxime axetil) 250mg

Safety Advice

Pregnancy

Safe If Prescribed

This medicine should only be used during pregnancy if prescribed by a doctor after careful evaluation.

Breastfeeding

Generally Safe

This medicine is generally safe during breastfeeding with minimal risk to the infant.

Kidney

Use With Care

Use cautiously. Dose adjustment or monitoring may be required.

Liver

Use With Care

Use cautiously. Liver function monitoring may be required.

Alcohol

Use With Care

Caution is advised when consuming alcohol with this medicine.

Driving

Use With Care

Use caution while driving until you know how this medicine affects you.

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?