AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray)

Rx
(0 Ulasan)
  • Diluluskan oleh FDA
  • Penghantaran Pantas
  • Pembungkusan Diskrit
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM86.33   25% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
PAYDAY20
RM20 OFF
Min Spend RM500.00
Valid till: 30 Sep 2026
PAYDAY10
RM10 OFF
Min Spend RM250.00
Valid till: 30 Sep 2026
PD18
RM18 OFF
Min Spend RM400.00
Valid till: 29 Sep 2026
PD9
RM9 OFF
Min Spend RM280.00
Valid till: 29 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Preskripsi Diperlukan

Pesanan yang dibuat sekarang akan dimasukkan ke dalam barisan giliran. Doktor akan menghubungi anda pada hari bekerja berikutnya untuk kelulusan.

Ringkasan

AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) ialah ubat preskripsi (POM) dalam bentuk semburan, dengan kandungan bahan aktif Tablet Dapoksetina 30mg (Priligy) dan Semburan topikal Lidokaina 5%.

Halaman ini hanya memaparkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian, selaras dengan peraturan Malaysia mengenai maklumat ubat preskripsi kepada orang awam. Doktor yang memberi preskripsi atau ahli farmasi anda ialah rujukan yang betul untuk maklumat selanjutnya, bersama risalah di dalam pek.

Melalui DoctorOnCall, produk ini dibekalkan selepas konsultasi dalam talian dengan doktor berlesen dan preskripsi sah dikeluarkan, serta disemak oleh ahli farmasi berdaftar sebelum diserahkan. Ambil ubat ini tepat seperti yang dipreskripsikan, dan rujuk doktor sebelum berhenti, menukar dos, atau memulakan sebarang ubat lain bersamanya.

Cara Penggunaan

Ambil tablet dapoksetina dengan segelas penuh air 1-3 jam sebelum aktiviti seksual yang dirancang – jangan ambil untuk tujuan lain atau secara harian. Bagi semburan lidokaina, sapukan sedikit pada kepala zakar, tunggu masa yang disyorkan sebelum persetubuhan, dan pertimbangkan untuk mengelap lebihan produk atau menggunakan kondom untuk mengurangkan risiko pemindahan kebas kepada pasangan anda.

Dos

Dos biasa dapoksetina dalam AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) ialah satu tablet 30mg diambil 1-3 jam sebelum aktiviti seksual yang dijangka, tidak lebih daripada sekali dalam tempoh 24 jam, dan tidak bertujuan untuk penggunaan harian berterusan. Semburan lidokaina disapukan sebagai beberapa semburan kecil pada glans zakar 10-15 minit sebelum persetubuhan, seperti yang diarahkan pada risalah produk. Doktor anda akan mengesahkan dos dan kekerapan yang sesuai untuk anda.

Jangka Hayat

Gunakan produk ini sebelum tarikh luput yang tertera pada bungkusan. Jangan gunakan ubat ini jika tarikh luput telah berlalu.

Arahan Penyimpanan

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak.

Kesan Sampingan

  • Loya, sakit kepala, atau pening (dapoksetina)
  • Mulut kering (dapoksetina)
  • Rasa terbakar ringan, kesemutan, atau kerengsaan setempat di kawasan penggunaan (semburan lidokaina)
  • Pengurangan deria bagi kedua-dua pasangan jika lidokaina berpindah semasa persetubuhan
  • Serius: pengsan atau rasa hampir pengsan semasa berdiri (terutamanya sejurus selepas mengambil dapoksetina), atau tanda reaksi alahan memerlukan rawatan segera

Kontraindikasi

  • Alahan diketahui terhadap dapoksetina, lidokaina, atau mana-mana bahan dalam produk ini
  • Penyakit jantung yang ketara, termasuk kegagalan jantung atau gangguan konduksi
  • Penggunaan bersama MAOI, SSRI/SNRI lain, atau dalam tempoh pembersihan yang diperlukan bagi ubat-ubat ini
  • Gangguan hati yang sederhana hingga teruk
  • Luka terbuka, calar, atau jangkitan pada zakar (bagi semburan lidokaina)

Interaksi Ubat / Makanan

  • MAOI tidak boleh digabungkan dengan dapoksetina disebabkan risiko sindrom serotonin
  • Ubat serotonergik lain (contohnya sesetengah antidepresan, tramadol) boleh meningkatkan risiko sindrom serotonin apabila digabungkan dengan dapoksetina
  • Perencat CYP3A4 yang kuat (contohnya ketokonazol) boleh meningkatkan paras dapoksetina dalam darah
  • Alkohol boleh meningkatkan risiko pening atau pengsan dengan dapoksetina dan perlu dielakkan

Tip Pantas

  • Hanya ambil tablet dapoksetina apabila aktiviti seksual dijangka – bukan untuk penggunaan harian
  • Duduk atau berbaring jika anda rasa pening atau ringan kepala selepas mengambil dapoksetina, terutamanya semasa berdiri
  • Gunakan semburan lidokaina secara sedikit dan pertimbangkan kondom untuk mengehadkan kebas berpindah kepada pasangan anda
  • Elakkan alkohol pada hari anda merancang untuk menggunakan dapoksetina

Soalan Lazim

Adakah AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) merupakan ubat preskripsi?

Ya. AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) ialah ubat preskripsi (POM). Ia hanya boleh dibekalkan dengan preskripsi sah daripada doktor berdaftar dan hanya boleh digunakan oleh individu yang dipreskripsikan ubat ini.

Apakah kandungan AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray)?

AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) dibekalkan dalam bentuk semburan dan mengandungi Tablet Dapoksetina 30mg (Priligy) dan Semburan topikal Lidokaina 5%. Kandungan penuh disenaraikan dalam bahagian Komposisi pada halaman ini dan pada pembungkusan produk.

Mengapa tiada maklumat tentang tujuan penggunaan AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) di halaman ini?

Peraturan Malaysia bagi ubat preskripsi menghadkan halaman produk umum kepada maklumat produk, keselamatan dan pengendalian. Doktor anda yang menentukan sama ada ubat ini sesuai untuk anda dan akan menerangkannya semasa konsultasi, manakala ahli farmasi boleh menjawab soalan lanjut semasa ubat diserahkan.

Bagaimanakah cara saya perlu mengambil AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray)?

Ambil tepat seperti yang tertera pada label preskripsi anda. Jangan tambah, kurangkan atau langkau dos sendiri, dan jangan teruskan melebihi tempoh yang dipreskripsikan oleh doktor. Langkah pengendalian disenaraikan dalam bahagian Cara Penggunaan pada halaman ini.

Apa yang perlu saya lakukan jika terlupa satu dos?

Ambil sebaik sahaja anda ingat, kecuali jika dos seterusnya sudah hampir tiba. Dalam keadaan itu, langkau dos yang tertinggal dan teruskan jadual biasa. Jangan sekali-kali mengambil dua dos serentak untuk menggantikan dos yang tertinggal. Jika anda kerap terlupa, beritahu doktor atau ahli farmasi anda.

Bagaimanakah cara menyimpan AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray)?

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak. Simpan di dalam pek asal sehingga digunakan dan jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada pembungkusan.

Apa yang perlu saya lakukan jika mengalami kesan sampingan?

Beritahu doktor atau ahli farmasi anda tentang sebarang tindak balas yang membimbangkan, dan dapatkan bantuan perubatan segera jika terdapat tanda tindak balas serius seperti kesukaran bernafas, bengkak pada muka, bibir atau tekak, atau ruam yang meluas. Tindak balas yang dilaporkan disenaraikan dalam bahagian Kesan Sampingan pada halaman ini.

Bolehkah saya berhenti mengambil AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) sendiri?

Tidak. Rujuk doktor anda sebelum berhenti, menangguhkan atau mengubah dos, walaupun anda berasa sihat atau merasakan ubat ini tidak lagi diperlukan.

Bagaimanakah cara mendapatkan preskripsi untuk AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray)?

Pelanggan di Malaysia boleh menjalani konsultasi dalam talian bersama doktor DoctorOnCall, yang akan menentukan sama ada preskripsi sesuai dikeluarkan, atau memuat naik preskripsi sah yang sedia ada daripada doktor anda sendiri.

Pesanan ke Singapura dihantar dari Malaysia sebagai penghantaran antarabangsa, jadi anda perlu memiliki preskripsi sah atau surat doktor bagi ubat tersebut. Semak pilihan konsultasi dan muat naik preskripsi yang dipaparkan semasa pembayaran mengikut alamat penghantaran anda sebelum membuat pesanan.

Berapa lamakah tempoh penghantaran?

Di Malaysia, penghantaran standard mengambil masa 3 hingga 5 hari bekerja. Penghantaran pada hari yang sama tersedia di Lembah Klang bagi pesanan sebelum 12 tengah hari; pesanan selepas 12 tengah hari akan sampai menjelang akhir hari berikutnya.

Pesanan ke Singapura dihantar sebagai penghantaran antarabangsa dan mengambil masa 5 hingga 9 hari bekerja. Bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus dikenakan bagi setiap penghantaran ke luar negara dan dipaparkan semasa pembayaran.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan?

Pelanggan di Malaysia boleh membayar menggunakan perbankan dalam talian FPX, kad kredit atau kad debit (Visa dan Mastercard), serta e-dompet yang disokong termasuk Touch ‘n Go eWallet, GrabPay dan ShopeePay.

FPX dan e-dompet tempatan terikat kepada akaun bank dan e-dompet Malaysia, jadi jika alamat penghantaran anda di Singapura, gunakan pilihan pembayaran yang dipaparkan semasa pembayaran bagi alamat tersebut dan jangan andaikan senarai yang sama terpakai.

Bolehkah AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) dihantar ke Singapura?

Boleh. DoctorOnCall menghantar ke Singapura sebagai pesanan antarabangsa dari Malaysia, tiba dalam tempoh 5 hingga 9 hari bekerja dengan bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus.

Health Sciences Authority (HSA) Singapura membenarkan import persendirian sehingga bekalan tiga bulan untuk digunakan sendiri atau oleh ahli keluarga terdekat, selagi ia tidak mengandungi dadah terkawal, bahan psikotropik atau item yang dilarang. Simpan produk di dalam pembungkusan asal berlabel dan simpan salinan preskripsi atau surat doktor bersamanya. Kuantiti melebihi bekalan tiga bulan dan ubat yang mengandungi bahan terkawal memerlukan kelulusan HSA terlebih dahulu.

Adakah AndSons PE Complete Care Kit (Priligy 30mg + Lidocaine 5% Spray) berdaftar dengan pihak berkuasa?

Produk yang disenaraikan di DoctorOnCall berdaftar dengan Kementerian Kesihatan Malaysia untuk bekalan di Malaysia, dan setiap pek membawa nombor pendaftaran MAL masing-masing.

Pesanan yang dihantar ke Singapura tiba sebagai import persendirian bagi produk berdaftar Malaysia; pendaftaran produk dengan HSA tidak diperlukan bagi kuantiti import persendirian, tetapi ia juga bukan sama dengan produk yang berdaftar untuk dijual di Singapura. Jika anda memerlukan produk berdaftar tempatan Singapura, dapatkannya daripada farmasi di Singapura.

Siapa yang perlu saya hubungi jika ada masalah dengan pesanan saya?

Pasukan khidmat pelanggan DoctorOnCall mengendalikan pertanyaan mengenai pesanan, penghantaran dan produk melalui saluran hubungan di laman web, termasuk WhatsApp dan pusat bantuan dalam talian.

Bagi penghantaran ke Singapura, beri sedikit masa tambahan sebelum membuat pertanyaan berbanding penghantaran tempatan di Malaysia, kerana bungkusan melalui pelepasan kastam dan kemas kini penjejakan mungkin dipaparkan lebih lewat dalam perjalanan.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Tablet Dapoksetina 30mg (Priligy)
  • Semburan topikal Lidokaina 5%

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?