Anprodryl Syrup

Rx
(0 Ulasan)
  • Penghantaran Pantas
  • Mesra Muslim
  • Diluluskan oleh FDA
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM5.50   25% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
SEPT21
RM21 OFF
Min Spend RM550.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT14
RM14 OFF
Min Spend RM380.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT7
RM7 OFF
Min Spend RM200.00
Valid till: 22 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Preskripsi Diperlukan

Pesanan yang dibuat sekarang akan dimasukkan ke dalam barisan giliran. Doktor akan menghubungi anda pada hari bekerja berikutnya untuk kelulusan.

Ringkasan

Anprodryl Syrup ialah ubat preskripsi (POM) dalam bentuk sirap, dengan kandungan bahan aktif Ammonium Klorida dan Difenhidramina Hidroklorida.

Halaman ini hanya memaparkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian, selaras dengan peraturan Malaysia mengenai maklumat ubat preskripsi kepada orang awam. Doktor yang memberi preskripsi atau ahli farmasi anda ialah rujukan yang betul untuk maklumat selanjutnya, bersama risalah di dalam pek.

Melalui DoctorOnCall, produk ini dibekalkan selepas konsultasi dalam talian dengan doktor berlesen dan preskripsi sah dikeluarkan, serta disemak oleh ahli farmasi berdaftar sebelum diserahkan. Ambil ubat ini tepat seperti yang dipreskripsikan, dan rujuk doktor sebelum berhenti, menukar dos, atau memulakan sebarang ubat lain bersamanya.

Cara Penggunaan

Goncang botol dengan baik sebelum setiap penggunaan dan ukur dos dengan tepat menggunakan cawan atau sudu yang disediakan bersama {title_ms} – jangan gunakan sudu rumah biasa, kerana ini boleh menyebabkan dos yang tidak tepat. Ambil bersama atau selepas makan jika ia menyebabkan gangguan perut, dan elakkan mengambilnya berhampiran waktu memandu atau tugas lain yang memerlukan kewaspadaan disebabkan kesan sedatifnya.

Dos

Dos Anprodryl Syrup bergantung kepada umur dan berat badan, dan doktor atau ahli farmasi anda akan menasihatkan dos dan selang dos yang betul untuk anda atau anak anda menggunakan alat pengukur yang disediakan. Jangan melebihi dos atau tempoh yang disyorkan tanpa nasihat perubatan.

Jangka Hayat

Gunakan produk ini sebelum tarikh luput yang tertera pada bungkusan. Jangan gunakan ubat ini jika tarikh luput telah berlalu.

Arahan Penyimpanan

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak.

Kesan Sampingan

Ammonium Chloride + Diphenhydramine

  • Mengantuk atau pening
  • Mulut atau tekak kering
  • Loya atau perut tidak selesa
  • Sakit kepala
  • Penglihatan kabur
  • Sembelit ringan

Ammonium Klorida

  • Loya atau muntah
  • Ketidakselesaan abdomen
  • Sakit kepala
  • Keletihan atau kelemahan
  • Kerengsaan atau kekeliruan (pada dos tinggi)
  • Asidosis metabolik (dalam kes yang jarang berlaku atau berpanjangan)

Kontraindikasi

  • Alahan diketahui terhadap ammonium klorida, difenhidramina, atau mana-mana bahan dalam produk ini
  • Gangguan hati atau buah pinggang yang teruk
  • Glaukoma sudut sempit atau pengekalan air kencing yang ketara (disebabkan kesan antikolinergik antihistamin)
  • Penggunaan bersama antihistamin sedatif lain atau produk batuk/selesema yang mengandungi bahan yang serupa

Interaksi Ubat / Makanan

  • Alkohol dan ubat sedatif lain (contohnya tablet tidur, sesetengah ubat sakit) meningkatkan rasa mengantuk dan menjejaskan koordinasi
  • MAOI boleh memanjangkan dan meningkatkan kesan antikolinergik antihistamin
  • Produk batuk, selesema, atau alahan lain sering mengandungi bahan yang bertindih – semak label untuk mengelakkan dos berganda secara tidak sengaja
  • Natrium bikarbonat dan agen mengalkali lain boleh mengurangkan keberkesanan ammonium klorida

Tip Pantas

  • Sentiasa gunakan alat pengukur yang disediakan berbanding sudu rumah
  • Elakkan memandu atau mengendalikan jentera selepas mengambil sirap ini, kerana ia boleh menyebabkan mengantuk
  • Elakkan alkohol semasa mengambil ubat ini
  • Semak ubat batuk, selesema, atau alahan lain yang anda gunakan untuk mengelakkan pertindihan bahan antihistamin atau ekspektoran

Soalan Lazim

Adakah Anprodryl Syrup merupakan ubat preskripsi?

Ya. Anprodryl Syrup ialah ubat preskripsi (POM). Ia hanya boleh dibekalkan dengan preskripsi sah daripada doktor berdaftar dan hanya boleh digunakan oleh individu yang dipreskripsikan ubat ini.

Apakah kandungan Anprodryl Syrup?

Anprodryl Syrup dibekalkan dalam bentuk sirap dan mengandungi Ammonium Klorida dan Difenhidramina Hidroklorida. Kandungan penuh disenaraikan dalam bahagian Komposisi pada halaman ini dan pada pembungkusan produk.

Mengapa tiada maklumat tentang tujuan penggunaan Anprodryl Syrup di halaman ini?

Peraturan Malaysia bagi ubat preskripsi menghadkan halaman produk umum kepada maklumat produk, keselamatan dan pengendalian. Doktor anda yang menentukan sama ada ubat ini sesuai untuk anda dan akan menerangkannya semasa konsultasi, manakala ahli farmasi boleh menjawab soalan lanjut semasa ubat diserahkan.

Bagaimanakah cara saya perlu mengambil Anprodryl Syrup?

Ambil tepat seperti yang tertera pada label preskripsi anda. Jangan tambah, kurangkan atau langkau dos sendiri, dan jangan teruskan melebihi tempoh yang dipreskripsikan oleh doktor. Langkah pengendalian disenaraikan dalam bahagian Cara Penggunaan pada halaman ini.

Apa yang perlu saya lakukan jika terlupa satu dos?

Ambil sebaik sahaja anda ingat, kecuali jika dos seterusnya sudah hampir tiba. Dalam keadaan itu, langkau dos yang tertinggal dan teruskan jadual biasa. Jangan sekali-kali mengambil dua dos serentak untuk menggantikan dos yang tertinggal. Jika anda kerap terlupa, beritahu doktor atau ahli farmasi anda.

Bagaimanakah cara menyimpan Anprodryl Syrup?

Simpan pada suhu bawah 30°C di tempat yang kering, jauh daripada cahaya matahari secara langsung dan jauh daripada capaian kanak-kanak. Simpan di dalam pek asal sehingga digunakan dan jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada pembungkusan.

Apa yang perlu saya lakukan jika mengalami kesan sampingan?

Beritahu doktor atau ahli farmasi anda tentang sebarang tindak balas yang membimbangkan, dan dapatkan bantuan perubatan segera jika terdapat tanda tindak balas serius seperti kesukaran bernafas, bengkak pada muka, bibir atau tekak, atau ruam yang meluas. Tindak balas yang dilaporkan disenaraikan dalam bahagian Kesan Sampingan pada halaman ini.

Bolehkah saya berhenti mengambil Anprodryl Syrup sendiri?

Tidak. Rujuk doktor anda sebelum berhenti, menangguhkan atau mengubah dos, walaupun anda berasa sihat atau merasakan ubat ini tidak lagi diperlukan.

Bagaimanakah cara mendapatkan preskripsi untuk Anprodryl Syrup?

Pelanggan di Malaysia boleh menjalani konsultasi dalam talian bersama doktor DoctorOnCall, yang akan menentukan sama ada preskripsi sesuai dikeluarkan, atau memuat naik preskripsi sah yang sedia ada daripada doktor anda sendiri.

Pesanan ke Singapura dihantar dari Malaysia sebagai penghantaran antarabangsa, jadi anda perlu memiliki preskripsi sah atau surat doktor bagi ubat tersebut. Semak pilihan konsultasi dan muat naik preskripsi yang dipaparkan semasa pembayaran mengikut alamat penghantaran anda sebelum membuat pesanan.

Berapa lamakah tempoh penghantaran?

Di Malaysia, penghantaran standard mengambil masa 3 hingga 5 hari bekerja. Penghantaran pada hari yang sama tersedia di Lembah Klang bagi pesanan sebelum 12 tengah hari; pesanan selepas 12 tengah hari akan sampai menjelang akhir hari berikutnya.

Pesanan ke Singapura dihantar sebagai penghantaran antarabangsa dan mengambil masa 5 hingga 9 hari bekerja. Bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus dikenakan bagi setiap penghantaran ke luar negara dan dipaparkan semasa pembayaran.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan?

Pelanggan di Malaysia boleh membayar menggunakan perbankan dalam talian FPX, kad kredit atau kad debit (Visa dan Mastercard), serta e-dompet yang disokong termasuk Touch ‘n Go eWallet, GrabPay dan ShopeePay.

FPX dan e-dompet tempatan terikat kepada akaun bank dan e-dompet Malaysia, jadi jika alamat penghantaran anda di Singapura, gunakan pilihan pembayaran yang dipaparkan semasa pembayaran bagi alamat tersebut dan jangan andaikan senarai yang sama terpakai.

Bolehkah Anprodryl Syrup dihantar ke Singapura?

Boleh. DoctorOnCall menghantar ke Singapura sebagai pesanan antarabangsa dari Malaysia, tiba dalam tempoh 5 hingga 9 hari bekerja dengan bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus.

Health Sciences Authority (HSA) Singapura membenarkan import persendirian sehingga bekalan tiga bulan untuk digunakan sendiri atau oleh ahli keluarga terdekat, selagi ia tidak mengandungi dadah terkawal, bahan psikotropik atau item yang dilarang. Simpan produk di dalam pembungkusan asal berlabel dan simpan salinan preskripsi atau surat doktor bersamanya. Kuantiti melebihi bekalan tiga bulan dan ubat yang mengandungi bahan terkawal memerlukan kelulusan HSA terlebih dahulu.

Adakah Anprodryl Syrup berdaftar dengan pihak berkuasa?

Produk yang disenaraikan di DoctorOnCall berdaftar dengan Kementerian Kesihatan Malaysia untuk bekalan di Malaysia, dan setiap pek membawa nombor pendaftaran MAL masing-masing.

Pesanan yang dihantar ke Singapura tiba sebagai import persendirian bagi produk berdaftar Malaysia; pendaftaran produk dengan HSA tidak diperlukan bagi kuantiti import persendirian, tetapi ia juga bukan sama dengan produk yang berdaftar untuk dijual di Singapura. Jika anda memerlukan produk berdaftar tempatan Singapura, dapatkannya daripada farmasi di Singapura.

Siapa yang perlu saya hubungi jika ada masalah dengan pesanan saya?

Pasukan khidmat pelanggan DoctorOnCall mengendalikan pertanyaan mengenai pesanan, penghantaran dan produk melalui saluran hubungan di laman web, termasuk WhatsApp dan pusat bantuan dalam talian.

Bagi penghantaran ke Singapura, beri sedikit masa tambahan sebelum membuat pertanyaan berbanding penghantaran tempatan di Malaysia, kerana bungkusan melalui pelepasan kastam dan kemas kini penjejakan mungkin dipaparkan lebih lewat dalam perjalanan.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Ammonium Klorida
  • Difenhidramina Hidroklorida

Safety Advice

Ammonium Chloride + Diphenhydramine

Pregnancy

Use With Care

This medicine should be used cautiously during pregnancy. Monitoring may be required.

Breastfeeding

Use With Care

Use with caution. Monitor infant for potential adverse reactions.

Kidney

Use With Care

Use cautiously. Dose adjustment or monitoring may be required.

Liver

Use With Care

Use cautiously. Liver function monitoring may be required.

Alcohol

Use With Care

Caution is advised when consuming alcohol with this medicine.

Driving

Not Advisable

It is not advisable to drive if you experience side effects from this medicine.

Ammonium Klorida

Pregnancy

Safe If Prescribed

This medicine should only be used during pregnancy if prescribed by a doctor after careful evaluation.

Breastfeeding

Use With Care

Use with caution. Monitor infant for potential adverse reactions.

Kidney

Not Advisable

Not generally recommended in patients with kidney disease.

Liver

Use With Care

Use cautiously. Liver function monitoring may be required.

Alcohol

Use With Care

Caution is advised when consuming alcohol with this medicine.

Driving

Use With Care

Use caution while driving until you know how this medicine affects you.

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?

Pharmacist Screening

×

What condition or symptom are you treating with this medication?

*Please select the closest match. A pharmacist may call to verify your selection before dispensing.

Important Medical Information

💊 Recommended Dosage:

Dos Anprodryl Syrup bergantung kepada umur dan berat badan, dan doktor atau ahli farmasi anda akan menasihatkan dos dan selang dos yang betul untuk anda atau anak anda menggunakan alat pengukur yang disediakan. Jangan melebihi dos atau tempoh yang disyorkan tanpa nasihat perubatan.

🛑 Contraindications (Do not use if):
  • Alahan diketahui terhadap ammonium klorida, difenhidramina, atau mana-mana bahan dalam produk ini
  • Gangguan hati atau buah pinggang yang teruk
  • Glaukoma sudut sempit atau pengekalan air kencing yang ketara (disebabkan kesan antikolinergik antihistamin)
  • Penggunaan bersama antihistamin sedatif lain atau produk batuk/selesema yang mengandungi bahan yang serupa
If you are unsure, please chat with us or consult your doctor.
⚠️ Common Side Effects:
Ammonium Chloride + Diphenhydramine:
  • Mengantuk atau pening
  • Mulut atau tekak kering
  • Loya atau perut tidak selesa
  • Sakit kepala
  • Penglihatan kabur
  • Sembelit ringan
Ammonium Klorida:
  • Loya atau muntah
  • Ketidakselesaan abdomen
  • Sakit kepala
  • Keletihan atau kelemahan
  • Kerengsaan atau kekeliruan (pada dos tinggi)
  • Asidosis metabolik (dalam kes yang jarang berlaku atau berpanjangan)
Stop taking this medication immediately and consult your doctor if you experience severe allergic reactions or side effects.
IMPORTANT: Unsure? Chat with our pharmacists (Mon - Sat, 9:00am - 6:00pm) before buying.