Cotren 500mg Vaginal Tablet

(0 Ulasan)
  • Penghantaran Pantas
  • Mesra Muslim
  • Diluluskan oleh FDA
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM5.00   25% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
SEPT21
RM21 OFF
Min Spend RM550.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT14
RM14 OFF
Min Spend RM380.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT7
RM7 OFF
Min Spend RM200.00
Valid till: 22 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Ringkasan

Cotren 500mg Vaginal Tablet mengandungi Clotrimazole 500mg dan dibekalkan dalam bentuk tablet. Ia dibekalkan dalam saiz pek 1s.

Ia dikelaskan sebagai ubat tanpa preskripsi, jadi preskripsi tidak diperlukan untuk membuat pesanan. Menurut peraturan Malaysia mengenai maklumat ubat, halaman ini hanya memuatkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian.

Anda boleh berunding dengan doktor atau ahli farmasi secara dalam talian di DoctorOnCall mengenai produk ini sebelum atau selepas membuat pesanan. Setiap pesanan disemak oleh ahli farmasi berdaftar sebelum dihantar. Sentiasa baca label dan risalah yang disertakan bersama pek.

Cara Penggunaan

Produk ini hanya boleh digunakan selepas konsultasi dalam talian dan preskripsi doktor melalui DoctorOnCall. Tablet dimasukkan ke dalam vagina menggunakan aplikator yang disediakan, biasanya sebagai dos tunggal pada waktu malam sambil berbaring, dan arahan khusus doktor atau ahli farmasi perlu dipatuhi dengan teliti berkenaan masa dan teknik.

Dos

Cotren 500mg Vaginal Tablet biasanya digunakan sebagai dos tunggal satu tablet 500mg yang dimasukkan ke dalam vagina, biasanya pada waktu malam sebelum tidur, seperti yang diarahkan oleh doktor yang membuat preskripsi. Ia tidak sepatutnya diulang atau digabungkan dengan rawatan antikulat lain tanpa nasihat perubatan lanjut jika simptom tidak beransur baik.

Jangka Hayat

Jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada bungkusan. Simpan tablet dan aplikator dalam bungkusan asalnya sehingga sedia untuk digunakan, dan buang jika bungkusan rosak atau produk kelihatan berubah.

Arahan Penyimpanan

Simpan pada suhu di bawah 30°C di tempat yang sejuk dan kering, jauh daripada cahaya matahari terus dan kelembapan. Jauhkan daripada capaian dan penglihatan kanak-kanak, dan simpan tablet dalam bungkusan blister asalnya sehingga digunakan.

Kesan Sampingan

  • Iritasi kulit ringan
  • Kemerahan atau kegatalan di tempat sapuan
  • Rasa panas atau pedih
  • Kulit mengelupas atau melepuh
  • Pelepasan faraj yang luar biasa (untuk bentuk faraj)

Kontraindikasi

  • Diketahui alah terhadap clotrimazole atau ubat antikulat imidazol lain
  • Penggunaan semasa haid secara umumnya tidak dinasihatkan; rawatan biasanya diselesaikan sebelum atau selepas tempoh haid mengikut panduan doktor
  • Simptom yang tidak jelas disebabkan oleh jangkitan yis vagina, seperti disyaki jangkitan seksual, perlu dinilai oleh doktor sebelum digunakan
  • Penggunaan semasa hamil hanya boleh dilakukan di bawah pengawasan perubatan, dan aplikator biasanya dielakkan pada peringkat kehamilan lanjut melainkan dinasihatkan oleh doktor

Interaksi Ubat / Makanan

  • Penggunaan serentak produk vagina lain atau spermisid boleh mengurangkan keberkesanan atau meningkatkan kerengsaan
  • Kondom lateks dan diafragma boleh dilemahkan oleh sediaan vagina clotrimazole, mengurangkan keberkesanannya sebagai kontrasepsi semasa dan sejurus selepas rawatan
  • Tiada interaksi ubat oral atau makanan yang ketara disahkan untuk formulasi vagina ini

Tip Pantas

  • Gunakan produk ini hanya selepas konsultasi dalam talian dan preskripsi melalui DoctorOnCall
  • Masukkan tablet menggunakan aplikator yang disediakan, mengikut arahan doktor atau ahli farmasi
  • Elakkan hubungan seksual semasa rawatan, atau gunakan kontrasepsi bukan lateks kerana clotrimazole boleh melemahkan kondom lateks dan diafragma
  • Lengkapkan rawatan seperti yang dipreskripsikan walaupun simptom beransur baik dengan cepat
  • Dapatkan rawatan doktor jika simptom tidak beransur baik dalam beberapa hari, bertambah teruk, atau kerap berulang

Soalan Lazim

Adakah saya memerlukan preskripsi untuk membeli Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Tidak. Cotren 500mg Vaginal Tablet ialah produk tanpa preskripsi dan boleh dipesan tanpa preskripsi. Ia tetap disediakan oleh ahli farmasi berdaftar di DoctorOnCall.

Apakah kandungan Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Cotren 500mg Vaginal Tablet ialah tablet yang mengandungi Clotrimazole 500mg. Senarai kandungan penuh dipaparkan dalam bahagian Komposisi atau Bahan pada halaman ini dan pada pembungkusan produk.

Apakah saiz pek yang tersedia untuk Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Ia dibekalkan dalam saiz pek 1s. Pilih saiz pek yang anda perlukan daripada pilihan yang dipaparkan di halaman ini sebelum menambahkannya ke troli.

Mengapa tiada maklumat tentang tujuan penggunaan Cotren 500mg Vaginal Tablet di halaman ini?

Halaman ini hanya memuatkan maklumat produk, keselamatan dan pengendalian selaras dengan peraturan Malaysia mengenai maklumat ubat. Jika anda memerlukan nasihat sama ada produk ini sesuai untuk anda, tempah konsultasi dalam talian bersama doktor atau ahli farmasi di DoctorOnCall.

Bagaimanakah cara saya perlu menggunakan Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Gunakan tepat seperti yang dinyatakan pada label pek, tanpa mengubah kadar atau kekerapan penggunaan. Jika ada maklumat pada label yang kurang jelas, rujuk ahli farmasi sebelum penggunaan pertama, dan baca bahagian Cara Penggunaan pada halaman ini.

Bolehkah saya berbincang dengan doktor atau ahli farmasi mengenai Cotren 500mg Vaginal Tablet sebelum membeli?

Boleh. DoctorOnCall menyediakan konsultasi dalam talian bersama doktor berlesen dan ahli farmasi berdaftar, jadi anda boleh bertanya mengenai produk ini, ubat lain yang sedang anda ambil, atau apa-apa maklumat pada label sebelum membuat pesanan.

Bagaimanakah cara menyimpan Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Simpan pada suhu di bawah 30°C di tempat yang sejuk dan kering, jauh daripada cahaya matahari terus dan kelembapan. Jauhkan daripada capaian dan penglihatan kanak-kanak, dan simpan tablet dalam bungkusan blister asalnya sehingga digunakan. Simpan di dalam pek asal dan jangan gunakan selepas tarikh luput yang tercetak pada pembungkusan.

Apa yang perlu saya lakukan jika mengalami kesan sampingan selepas menggunakan Cotren 500mg Vaginal Tablet?

Hentikan penggunaan dan rujuk doktor atau ahli farmasi mengenai sebarang tindak balas yang membimbangkan. Dapatkan bantuan perubatan segera jika terdapat tanda tindak balas serius seperti kesukaran bernafas, bengkak pada muka, bibir atau tekak, atau ruam yang meluas. Tindak balas yang dilaporkan disenaraikan dalam bahagian Kesan Sampingan pada halaman ini.

Berapa lamakah tempoh penghantaran?

Di Malaysia, penghantaran standard mengambil masa 3 hingga 5 hari bekerja. Penghantaran pada hari yang sama tersedia di Lembah Klang bagi pesanan sebelum 12 tengah hari; pesanan selepas 12 tengah hari akan sampai menjelang akhir hari berikutnya.

Pesanan ke Singapura dihantar sebagai penghantaran antarabangsa dan mengambil masa 5 hingga 9 hari bekerja. Bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus dikenakan bagi setiap penghantaran ke luar negara dan dipaparkan semasa pembayaran.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan?

Pelanggan di Malaysia boleh membayar menggunakan perbankan dalam talian FPX, kad kredit atau kad debit (Visa dan Mastercard), serta e-dompet yang disokong termasuk Touch ‘n Go eWallet, GrabPay dan ShopeePay.

FPX dan e-dompet tempatan terikat kepada akaun bank dan e-dompet Malaysia, jadi jika alamat penghantaran anda di Singapura, gunakan pilihan pembayaran yang dipaparkan semasa pembayaran bagi alamat tersebut dan jangan andaikan senarai yang sama terpakai.

Bolehkah Cotren 500mg Vaginal Tablet dihantar ke Singapura?

Boleh. DoctorOnCall menghantar ke Singapura sebagai pesanan antarabangsa dari Malaysia, tiba dalam tempoh 5 hingga 9 hari bekerja dengan bayaran penghantaran dan pengendalian secara sekali gus.

Health Sciences Authority (HSA) Singapura membenarkan import persendirian sehingga bekalan tiga bulan untuk digunakan sendiri atau oleh ahli keluarga terdekat, selagi ia tidak mengandungi dadah terkawal, bahan psikotropik atau item yang dilarang. Simpan produk di dalam pembungkusan asal berlabel dan simpan salinan preskripsi atau surat doktor bersamanya. Kuantiti melebihi bekalan tiga bulan dan ubat yang mengandungi bahan terkawal memerlukan kelulusan HSA terlebih dahulu.

Adakah Cotren 500mg Vaginal Tablet berdaftar dengan pihak berkuasa?

Produk yang disenaraikan di DoctorOnCall berdaftar dengan Kementerian Kesihatan Malaysia untuk bekalan di Malaysia, dan setiap pek membawa nombor pendaftaran MAL masing-masing.

Pesanan yang dihantar ke Singapura tiba sebagai import persendirian bagi produk berdaftar Malaysia; pendaftaran produk dengan HSA tidak diperlukan bagi kuantiti import persendirian, tetapi ia juga bukan sama dengan produk yang berdaftar untuk dijual di Singapura. Jika anda memerlukan produk berdaftar tempatan Singapura, dapatkannya daripada farmasi di Singapura.

Siapa yang perlu saya hubungi jika ada masalah dengan pesanan saya?

Pasukan khidmat pelanggan DoctorOnCall mengendalikan pertanyaan mengenai pesanan, penghantaran dan produk melalui saluran hubungan di laman web, termasuk WhatsApp dan pusat bantuan dalam talian.

Bagi penghantaran ke Singapura, beri sedikit masa tambahan sebelum membuat pertanyaan berbanding penghantaran tempatan di Malaysia, kerana bungkusan melalui pelepasan kastam dan kemas kini penjejakan mungkin dipaparkan lebih lewat dalam perjalanan.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Clotrimazole 500mg (bahan aktif)
  • Bahan tambahan farmaseutikal piawai yang lazim dalam formulasi tablet vagina (pesari), sebagaimana yang disenaraikan sepenuhnya pada bungkusan produk

Safety Advice

Pregnancy

Safe If Prescribed

This medicine should only be used during pregnancy if prescribed by a doctor after careful evaluation.

Breastfeeding

Use With Care

Use with caution. Monitor infant for potential adverse reactions.

Kidney

Use With Care

Use cautiously. Dose adjustment or monitoring may be required.

Liver

Use With Care

Use cautiously. Liver function monitoring may be required.

Alcohol

Generally Safe

Consuming alcohol with this medicine is generally safe, but moderate intake is advised.

Driving

Generally Safe

This medicine is generally safe and should not impair your driving ability.

Maklumat Berkaitan

Jangkitan yis vagina adalah lazim dan umumnya bertindak balas dengan baik terhadap rawatan antikulat, tetapi simptom seperti gatal, lelehan, dan kerengsaan juga boleh disebabkan oleh keadaan lain, termasuk vaginosis bakteria atau jangkitan seksual, yang memerlukan rawatan berbeza. Inilah sebabnya penilaian doktor melalui konsultasi dalam talian diperlukan sebelum Cotren 500mg Vaginal Tablet didispens, bagi membantu memastikan diagnosis dan rawatan yang tepat.

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?

Pharmacist Screening

×

What condition or symptom are you treating with this medication?

*Please select the closest match. A pharmacist may call to verify your selection before dispensing.

Important Medical Information

💊 Recommended Dosage:

Cotren 500mg Vaginal Tablet biasanya digunakan sebagai dos tunggal satu tablet 500mg yang dimasukkan ke dalam vagina, biasanya pada waktu malam sebelum tidur, seperti yang diarahkan oleh doktor yang membuat preskripsi. Ia tidak sepatutnya diulang atau digabungkan dengan rawatan antikulat lain tanpa nasihat perubatan lanjut jika simptom tidak beransur baik.

🛑 Contraindications (Do not use if):
  • Diketahui alah terhadap clotrimazole atau ubat antikulat imidazol lain
  • Penggunaan semasa haid secara umumnya tidak dinasihatkan; rawatan biasanya diselesaikan sebelum atau selepas tempoh haid mengikut panduan doktor
  • Simptom yang tidak jelas disebabkan oleh jangkitan yis vagina, seperti disyaki jangkitan seksual, perlu dinilai oleh doktor sebelum digunakan
  • Penggunaan semasa hamil hanya boleh dilakukan di bawah pengawasan perubatan, dan aplikator biasanya dielakkan pada peringkat kehamilan lanjut melainkan dinasihatkan oleh doktor
If you are unsure, please chat with us or consult your doctor.
⚠️ Common Side Effects:
  • Iritasi kulit ringan
  • Kemerahan atau kegatalan di tempat sapuan
  • Rasa panas atau pedih
  • Kulit mengelupas atau melepuh
  • Pelepasan faraj yang luar biasa (untuk bentuk faraj)
Stop taking this medication immediately and consult your doctor if you experience severe allergic reactions or side effects.
IMPORTANT: Unsure? Chat with our pharmacists (Mon - Sat, 9:00am - 6:00pm) before buying.