Prime Asmin Syrup

dari Prime
(0 Ulasan)
  • Penghantaran Pantas
  • Mesra Muslim
  • Diluluskan oleh FDA
  • Pembayaran Selamat
Jimat: RM2.33   25% DISKAUN
🎟️ Baucar Tersedia
SEPT21
RM21 OFF
Min Spend RM550.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT14
RM14 OFF
Min Spend RM380.00
Valid till: 22 Sep 2026
SEPT7
RM7 OFF
Min Spend RM200.00
Valid till: 22 Sep 2026
THREE10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
2NDBUY10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026
DOCAPP10
RM10 OFF
Min Spend RM50.00
Valid till: 30 Dis 2026

Click a voucher to copy the code. Automatically applied at checkout if conditions are met.

Ringkasan

Prime Asmin Syrup mengandungi salbutamol, bronkodilator agonis beta-2 bertindak pendek yang digunakan untuk melegakan wheezing, sesak dada, dan kesukaran bernafas yang disebabkan oleh halangan saluran udara yang boleh berbalik dalam keadaan seperti asma dan keadaan lain yang melibatkan bronkospasme. Bentuk sirap oral ini biasa digunakan untuk pesakit, termasuk kanak-kanak, yang mungkin sukar menggunakan inhaler dengan betul.

Prime Asmin Syrup ialah ubat preskripsi di Malaysia. DoctorOnCall memerlukan konsultasi perubatan dalam talian supaya doktor dapat mengesahkan diagnosis, menentukan dos berdasarkan berat badan atau umur yang sesuai, dan menyemak sebarang keadaan jantung atau tiroid sebelum preskripsi dikeluarkan.

Cara ia Befungsi

Salbutamol bertindak dengan merangsang reseptor adrenergik beta-2 pada otot licin saluran udara, menyebabkan otot menjadi lentur dan saluran udara melebar (bronkodilatasi). Ini melegakan penyempitan saluran udara yang menyebabkan wheezing, batuk, dan sesak nafas semasa serangan asma atau episod bronkospasme.

Cara Penggunaan

Berikan atau ambil Prime Asmin Syrup mengikut preskripsi doktor anda, sukat setiap dos dengan tepat menggunakan picagari oral atau cawan penyukat berbanding sudu rumah. Ia boleh diambil bersama atau tanpa makanan, dan dos biasanya diagihkan sekata sepanjang hari mengikut arahan.

Dos

Dos Prime Asmin Syrup ditentukan oleh doktor anda berdasarkan umur, berat badan, dan keterukan simptom, dan biasanya diberikan dua hingga tiga kali sehari. Jangan tingkatkan dos atau kekerapan tanpa nasihat perubatan, dan dapatkan rawatan perubatan segera jika kesukaran bernafas adalah teruk atau tidak dilegakan oleh dos yang ditetapkan.

Jangka Hayat

Prime Asmin Syrup kekal stabil sehingga tarikh luput yang dicetak pada botol apabila disimpan dengan betul, dan setelah dibuka umumnya perlu digunakan dalam tempoh yang dinyatakan oleh pengeluar. Jangan gunakan sirap ini selepas tarikh luput atau tempoh penggunaan yang disyorkan.

Arahan Penyimpanan

Simpan Prime Asmin Syrup pada suhu bawah 30°C di tempat kering, jauh daripada cahaya matahari langsung, dan jauh daripada capaian kanak-kanak. Jangan simpan di bilik air atau berhampiran sinki di mana kelembapan tinggi.

Kesan Sampingan

  • Gementar atau tremor
  • Sakit kepala
  • Denyutan jantung laju
  • Gelisah atau resah
  • Kekejangan otot
  • Mulut kering atau kerengsaan tekak

Kontraindikasi

  • Diketahui alah kepada salbutamol atau agonis beta-2 lain
  • Hipertiroidisme yang tidak terkawal
  • Aritmia jantung yang ketara dan tidak terkawal
  • Perlu berhati-hati pada pesakit dengan penyakit jantung sedia ada atau tekanan darah tinggi
  • Tidak sepatutnya digunakan sebagai satu-satunya rawatan bagi asma yang teruk atau bertambah teruk tanpa semakan perubatan

Interaksi Ubat / Makanan

  • Ubat beta-blocker, termasuk sesetengah titisan mata untuk glaukoma, boleh mengurangkan keberkesanan salbutamol
  • Ubat simpatomimetik lain boleh meningkatkan risiko kesan sampingan berkaitan jantung apabila digabungkan
  • Diuretik dan kortikosteroid yang diambil bersama salbutamol boleh meningkatkan risiko paras kalium darah yang rendah
  • Perencat monoamina oksidase (MAOI) dan antidepresan trisiklik boleh meningkatkan kesan sampingan kardiovaskular
  • Derivatif xantin seperti theophylline boleh meningkatkan risiko kesan sampingan apabila digabungkan

Tip Pantas

  • Sukat setiap dos dengan tepat menggunakan picagari oral atau cawan penyukat yang disediakan
  • Berikan dos pada waktu yang diagihkan sekata sepanjang hari mengikut arahan doktor anda
  • Sediakan ubat pelega pada setiap masa jika doktor anda telah menetapkannya untuk serangan mendadak
  • Dapatkan rawatan perubatan segera jika kesukaran bernafas adalah teruk, bertambah teruk dengan cepat, atau tidak dilegakan oleh rawatan
  • Maklumkan doktor anda jika anda perasan degupan jantung laju, debaran, atau gegaran yang bertambah teruk

Soalan Lazim

Untuk apa Prime Asmin Syrup digunakan?

Prime Asmin Syrup mengandungi salbutamol dan digunakan untuk melegakan wheezing, sesak dada, dan kesukaran bernafas yang disebabkan oleh asma dan keadaan lain yang melibatkan penyempitan saluran udara.

Bagaimana cara memberikan Prime Asmin Syrup?

Prime Asmin Syrup perlu disukat dengan tepat menggunakan picagari oral atau cawan penyukat dan diberikan mengikut preskripsi doktor anda, biasanya dua hingga tiga kali sehari.

Apakah kesan sampingan biasa Prime Asmin Syrup?

Kesan sampingan biasa termasuk gegaran halus, degupan jantung laju atau debaran, sakit kepala, dan kegelisahan, yang berkaitan dengan bagaimana salbutamol merangsang badan.

Siapakah yang perlu menggunakan Prime Asmin Syrup dengan berhati-hati?

Prime Asmin Syrup perlu digunakan dengan berhati-hati pada mereka yang mempunyai hipertiroidisme yang tidak terkawal, masalah irama jantung yang ketara, atau penyakit jantung sedia ada, dan hanya di bawah pengawasan perubatan.

Adakah Prime Asmin Syrup merawat punca asma?

Tidak, Prime Asmin Syrup melegakan simptom penyempitan saluran udara akut tetapi tidak merawat keradangan saluran udara yang mendasari, jadi doktor anda mungkin menetapkan ubat kawalan asma jangka panjang tambahan.

Bolehkah saya membeli Prime Asmin Syrup melalui DoctorOnCall di Malaysia atau Singapura?

Ya, Prime Asmin Syrup boleh dibeli melalui DoctorOnCall, sebuah farmasi dalam talian berlesen yang menyediakan perkhidmatan kepada pelanggan di Malaysia dan Singapura. Oleh kerana ini merupakan ubat preskripsi, anda perlu melengkapkan konsultasi dalam talian ringkas terlebih dahulu supaya doktor dapat menilai kesesuaian anda sebelum preskripsi dikeluarkan dan pesanan diproses.

Adakah Prime Asmin Syrup yang dibekalkan oleh DoctorOnCall tulen dan selamat digunakan untuk pelanggan di Malaysia dan Singapura?

Ya. Prime Asmin Syrup yang dijual di DoctorOnCall diperoleh melalui saluran bekalan farmasi berlesen dan setiap pesanan disemak serta didispens oleh ahli farmasi berdaftar sebelum dihantar kepada pelanggan di Malaysia dan Singapura.

Apakah kaedah pembayaran yang boleh saya gunakan untuk membayar Prime Asmin Syrup di Malaysia dan Singapura?

Anda boleh membayar Prime Asmin Syrup menggunakan Online Banking, Credit Card, dan e-Wallets (Boost, GrabPay), mengikut kaedah yang paling sesuai untuk anda.

Adakah DoctorOnCall menawarkan pelan pembayaran ansuran untuk Prime Asmin Syrup di Malaysia?

Pelan pembayaran ansuran mungkin disediakan untuk pembelian Prime Asmin Syrup yang layak di Malaysia, bergantung kepada kaedah pembayaran dan nilai pesanan. Sila hubungi Customer Service untuk maklumat terkini.

Adakah penghantaran percuma, dan berapakah kosnya untuk pesanan Prime Asmin Syrup ke Malaysia dan Singapura?

Kos penghantaran untuk Prime Asmin Syrup bergantung kepada lokasi penghantaran dan terma pesanan, dan penghantaran percuma mungkin berkuat kuasa apabila nilai pesanan minimum dipenuhi. Sila hubungi Customer Service untuk maklumat kos penghantaran terkini.

Berapa lama masa yang diambil untuk pesanan Prime Asmin Syrup saya tiba di Malaysia atau Singapura?

Pesanan Prime Asmin Syrup biasanya mengambil masa 3-5 working days untuk tiba di Malaysia dan 5-9 working days untuk tiba di Singapura, bergantung kepada alamat penghantaran dan masa pemprosesan kurier.

Apakah dasar penghantaran, pemulangan, atau pembatalan DoctorOnCall untuk Prime Asmin Syrup di Malaysia dan Singapura?

Untuk maklumat lengkap mengenai tempoh penghantaran, pemulangan, dan pembatalan bagi Prime Asmin Syrup, sila rujuk Shipping & Delivery Policy dan Return, Refund & Exchange Policy DoctorOnCall, atau hubungi Customer Service untuk bantuan lanjut.

Kandungan / Bahan Aktif

  • Salbutamol sulfate (bersamaan salbutamol)
  • Air suling
  • Larutan sukrosa atau sorbitol
  • Agen perisa
  • Bahan pengawet

Safety Advice

Pregnancy

Safe If Prescribed

This medicine should only be used during pregnancy if prescribed by a doctor after careful evaluation.

Breastfeeding

Generally Safe

This medicine is generally safe during breastfeeding with minimal risk to the infant.

Kidney

Generally Safe

Generally safe, but caution may be required in some patients.

Liver

Generally Safe

Generally safe, but caution may be required in some patients.

Alcohol

Use With Care

Caution is advised when consuming alcohol with this medicine.

Driving

Use With Care

Use caution while driving until you know how this medicine affects you.

Maklumat Berkaitan

Prime Asmin Syrup membantu melegakan simptom akut penyempitan saluran udara tetapi tidak merawat keradangan yang mendasari dalam keadaan seperti asma, jadi doktor DoctorOnCall anda mungkin juga menetapkan ubat kawalan jangka panjang lain dan akan menyemak pelan pengurusan asma anda secara berkala.

Semakan Perubatan

Ditulis oleh:

Dr. Chong Zhan Pong

Doktor Perubatan (MD), International Medical University (IMU)

Disemak oleh:

Dr. Mohd Izzat Amir Bin Awang

Doktor Perubatan (MD), Universiti Mansoura - Manchester

Confirm Action
×

Are you sure?

Pharmacist Screening

×

What condition or symptom are you treating with this medication?

*Please select the closest match. A pharmacist may call to verify your selection before dispensing.

Important Medical Information

💊 Recommended Dosage:

Dos Prime Asmin Syrup ditentukan oleh doktor anda berdasarkan umur, berat badan, dan keterukan simptom, dan biasanya diberikan dua hingga tiga kali sehari. Jangan tingkatkan dos atau kekerapan tanpa nasihat perubatan, dan dapatkan rawatan perubatan segera jika kesukaran bernafas adalah teruk atau tidak dilegakan oleh dos yang ditetapkan.

🛑 Contraindications (Do not use if):
  • Diketahui alah kepada salbutamol atau agonis beta-2 lain
  • Hipertiroidisme yang tidak terkawal
  • Aritmia jantung yang ketara dan tidak terkawal
  • Perlu berhati-hati pada pesakit dengan penyakit jantung sedia ada atau tekanan darah tinggi
  • Tidak sepatutnya digunakan sebagai satu-satunya rawatan bagi asma yang teruk atau bertambah teruk tanpa semakan perubatan
If you are unsure, please chat with us or consult your doctor.
⚠️ Common Side Effects:
  • Gementar atau tremor
  • Sakit kepala
  • Denyutan jantung laju
  • Gelisah atau resah
  • Kekejangan otot
  • Mulut kering atau kerengsaan tekak
Stop taking this medication immediately and consult your doctor if you experience severe allergic reactions or side effects.
IMPORTANT: Unsure? Chat with our pharmacists (Mon - Sat, 9:00am - 6:00pm) before buying.