Ulipristal Asetat

Uses of Ulipristal Asetat

Ulipristal Asetat digunakan terutamanya untuk pencegahan kehamilan kecemasan bagi mengelakkan kehamilan yang tidak dirancang apabila diambil dalam tempoh 120 jam (5 hari) selepas hubungan seks tanpa perlindungan. Ia juga dipreskripsikan untuk merawat gejala fibroid rahim tahap sederhana hingga teruk, seperti pendarahan haid yang berlebihan. Beli Ulipristal Asetat secara dalam talian di Malaysia dengan mudah dan bersendirian (discreet) melalui DoctorOnCall.

How Ulipristal Asetat Works

Ulipristal Asetat berfungsi dengan menyekat kesan progesteron, iaitu hormon yang penting untuk ovulasi dan penyediaan rahim bagi kehamilan. Dengan cara ini, ia melambat/menangguhkan ovulasi atau menghalang telur yang telah disenyawakan daripada melekat pada lapisan rahim.

Side Effects of Ulipristal Asetat

  • Sakit kepala
  • Loya
  • Sakit perut
  • Pening
  • Haid lewat
  • Keletihan
  • Payudara sakit / lembut apabila disentuh

Information About Ulipristal Asetat

Ulipristal Asetat ialah ubat preskripsi yang digunakan terutamanya untuk pencegahan kehamilan kecemasan (kontrasepsi kecemasan) dan rawatan keadaan ginekologi tertentu. Ia tergolong dalam kelas ubat yang dikenali sebagai pemodulasi reseptor progesteron selektif (SPRM), yang berfungsi dengan mengubah aktiviti hormon progesteron dalam badan. Kebiasaannya, ia diambil selepas hubungan seks tanpa perlindungan untuk mencegah kehamilan atau digunakan untuk menguruskan gejala fibroid uterus pada wanita. Dapatkan pilihan Ulipristal Asetat yang berpatutan daripada jenama dipercayai di DoctorOnCall.

Safety Advice

Pregnancy

Not Safe

This medicine is not considered safe during pregnancy and should be avoided.

Breastfeeding

Not Advisable

Generally not recommended while breastfeeding.

Kidney

Use With Care

Use cautiously. Dose adjustment or monitoring may be required.

Liver

No Data

No adequate data available. Consult a doctor before use.

Alcohol

Not Advisable

It is not advisable to consume alcohol while taking this medicine.

Driving

Not Advisable

It is not advisable to drive if you experience side effects from this medicine.

Conclusion

Dapatkan konsultasi daripada doktor kami secara dalam talian untuk penggunaan Ulipristal Asetat yang selamat, berkesan, dan disesuaikan dengan keperluan kesihatan anda. Dapatkan harga terbaik untuk tablet Ulipristal Asetat di DoctorOnCall Malaysia dan nikmati pesanan yang mudah serta selamat dari keselesaan rumah anda.

Frequently Asked Questions

Bolehkah saya membeli Ulipristal Asetat secara dalam talian di Malaysia?

Ya, anda boleh membeli Ulipristal Asetat secara dalam talian di Malaysia melalui DoctorOnCall selepas konsultasi perubatan bagi memastikan kesesuaian dan keselamatannya.

Berapa cepatkah saya perlu mengambil Ulipristal Asetat selepas hubungan seks tanpa perlindungan?

Ia hendaklah diambil secepat mungkin, terutamanya dalam tempoh 24 jam, tetapi ia kekal berkesan sehingga 120 jam (5 hari) selepas hubungan intim.

Adakah saya memerlukan preskripsi untuk memesan Ulipristal Asetat secara dalam talian?

Ya, Ulipristal Asetat adalah ubat berpreskripsi sahaja di Malaysia dan memerlukan konsultasi doktor sebelum pembelian.

Apakah perbezaan antara Ella dan Esmya?

Ella digunakan untuk kontraseptif kecemasan (pencegah kehamilan kecemasan), manakala Esmya biasanya digunakan untuk menguruskan gejala fibroid uterus.

Adakah Ulipristal Asetat selamat untuk kegunaan kontraseptif secara harian/rutin?

Tidak, ia direka untuk kegunaan kecemasan secara sesekali sahaja, bukan sebagai kaedah pencegah kehamilan harian.

Available Ulipristal Asetat Medicines

No medicines currently available for this active ingredient.

Confirm Action
×

Are you sure?